1) Zanim nabędziesz psa zastanów się dobrze czy na pewno chcesz go mieć?

2) Przed podjęciem decyzji o zakupie pamiętaj, że pies w domu czy w zagrodzie to wielka uciecha, ale też wielki obowiązek.

3) Jeśli po zastanowieniu w dalszym ciągu chcesz pieska, a masz w domu drugą połowę, to zapytaj jej czy zniesie ciebie i twego towarzysza. Bez akceptacji swojej połowicy zarzuć swój zamiar kupna psa. Narazisz na szwank tylko zdrowie czworonoga, swoje i ukochanej.

4) Wybierając rasę kieruj się potrzebami i możliwościami. Modą się nie kieruj bo, ta jak kobieta – zmienną jest!

5) Pamiętaj, że psy wielu totalnie odmiennych od siebie ras, mogą spełniać podobne zadania. Jedne jednak są mniej, a inne bardziej kłopotliwe.

6) Przemyśl czy chcesz sukę czy psa? Stereotyp mówi, że suka to kłopot, bo cieczkę ma i trzeba ja wtedy izolować. Pies też może przysporzyć frasunków. Lubi bowiem włóczyć się w pogoni za gotowymi do igraszek suczkami. Decydować powinny potrzeby i upodobania właściciela. Należy też wziąć pod uwagę różnice w psychice suki i psa.

7) Kupuj tylko psy rasowe – rodowodowe. Jest to gwarancja, że ze szczeniaczka kupionego jako jamnik nie wyrośnie ci bulterier czy, co nie lepsze – dog niemiecki.

8) Jeśli chcesz swego pupila wystawiać, a później bawić się w hodowcę, przy nabyciu czworonoga kieruj się pochodzeniem czyli rodzicami, dziadkami i pradziadkami. Jeśli są utytułowani wzrasta prawdopodobieństwo, że będziesz miał championa.

9) Ułożenie psa wymaga: cierpliwości, czasu, czasu i cierpliwości.

10) Psa układa się stosując nagrody. Kary tylko w ostateczności i w stosunku do psów o „twardej” psychice.

11) Pies, by stać się dobrze ułożonym wymaga stałego kontaktu ze swym panem. Tylko wtedy ty mrugniesz, a on cię zrozumie.

12) Karm swego przyjaciela najlepszym pokarmem. Pies jako drapieżca lubi krwiste, chude mięso. Współczesna wiedza pozwoliła na wyprodukowanie substytutów w formie suchego pokarmu. Nie skiśnie taki, nie zaśmierdzi się, a co najważniejsze ma zbilansowany i zgodny z potrzebami psa skład. Najelpsze karmy dla psów to karmy droższe! Karmy dla psów mozesz kupić w zaprzyjaźnionym sklepie internetowym www.DogsPassion.pl

13) Stosując suchy pokarm zapobiegniesz brzydkim zapachom wydzielanym przez mordkę (kufę) twego pupila.

14) Nigdy nie kupuj psiej karmy w supermarketach. Tam sprzedawany jest tani chłam. Kupuj najlepsze karmy, a twój przyjaciel żył będzie długo i zdrowo.

15) Podając suchy pokarm pies zawsze musi mieć dostęp do świeżej wody.

16) Nie przejmuj się gdy rozpuszczony wcześniej mięsem pies nie będzie chciał suchej karmy. Przetrzymaj. Jak zgłodnieje zje.

17) Przekarmianie jest szkodliwe. Psia otyłość, jak u ludzi prowadzi do wielu schorzeń.

c.d.n.