Wyprawka dla szczeniaka – co warto kupić? Lista najważniejszych akcesoriów!

Twoja rodzina zdecydowała o przyjęciu pod swój dach małego pieska? Świetna decyzja! Pamiętaj jednak, aby przed przybyciem nowego domownika zagospodarować dla niego miejsce i zapewnić mu odpowiednie warunki. Zapoznaj się z naszymi poradami, a zakup akcesoriów dla szczeniaka nie będzie przykrym obowiązkiem, a prawdziwą przyjemnością – szczególnie jeśli do realizacji tego zadania zaangażujecie się wszyscy (zarówno dzieci, jak i dorośli). Z tymi wskazówkami szybko uda się skompletować całą wyprawkę!

Po pierwsze – miski

Twój pupil będzie potrzebował co najmniej dwóch misek. W jednej powinno znaleźć się miejsce na świeżą wodę, natomiast w drugiej ma być podawana karma (sucha lub mokra). Warto wybrać model z gumowym spodem, dzięki temu nie wystąpią problemy ze ślizganiem się miski po podłodze. Można wybrać miskę plastikową, ceramiczną lub metalową, a jej pojemność musi zostać dopasowana do wielkości psa.

Po drugie – legowisko

Należy zatroszczyć się o to, aby szczekający czworonóg od samego początku miał w domu wyznaczone miejsce specjalnie dla niego. W wytyczeniu takiej przytulnej strefy pomaga na przykład ustawienie praktycznego i wygodnego legowiska. Takie miękkie posłanie, wykonane z przyjemnego w dotyku materiału, umili Twojemu pupilowi drzemkę w ciągu dnia, natomiast w nocy pozwoli mu się wyspać i zregenerować w komfortowych warunkach.

Po trzecie – zabawki

W jaki sposób można skutecznie rozładować energię szczeniaka i budować z nim silną więź? W osiągnięciu takiego celu pomaga wspólne spędzanie czasu na ulubionych aktywnościach. Najwięcej radości, zarówno psu, jak i jego właścicielowi, daje zabawa w domu lub na świeżym powietrzu, a także krótsze oraz dłuższe spacery do lasu, ogrodu albo parku. Pozwól swojemu zwierzakowi się wybiegać i nie zapomnij o udostępnieniu mu atrakcyjnych dla niego zabawek. Szczeniaka na pewno ucieszą piłki i wyrzutnie do nich, gryzaki, maty węchowe, szarpaki, pluszaki oraz frisbee. Dużym uznaniem wśród małych piesków cieszą się także zabawki interaktywne.

Po czwarte – obroża, szelki i smycz

Niezwykle ważną kwestią jest również wybór obroży dla psa dopasowanej do jego potrzeb. Warto zakupić taki rodzaj, którego użytkowanie przez pupila będzie w jak największym stopniu komfortowe.  Podczas spacerów przydadzą się nieograniczające ruchów szelki oraz smycz (najlepiej taka o zmiennej długości, wykonana z wytrzymałego materiału).

Czego potrzebuje Twój pies? Podsumowanie!

Twoja rodzina właśnie wzbogaciła się o nowego członka? W Waszym domu zamieszkał czworonożny przyjaciel? Szybko przekonacie się, że towarzystwo psa wiele zmieni i stanie się źródłem ogromnej radości. Jednak musicie pamiętać, że posiadanie pupila to też cała masa obowiązków, których realizacja ma sprawić, że zwierzę będzie rozwijało się prawidłowo, a nic nie zagrozi jego bezpieczeństwu, zdrowiu oraz życiu. Wśród zadań, które należy zrealizować, znajduje się między innymi konieczność zakupienia wielu niezbędnych akcesoriów.

W poprawnym skompletowaniu wyprawki dla psa pomoże Wam znajdująca się powyżej lista – odhaczając na niej kolejne punkty, zaopatrzycie się we wszystko to, co na początku jest najważniejsze. Gdzie warto dokonać zakupu? Kaganiec, obroża, smycz, zabawki, czy miska dla psa w babuzoo.pl to najlepsza opcja, na jaką możecie się zdecydować. Znajdujące się tam produkt dostępne są w atrakcyjnych cenach, dlatego warto szczegółowo zapoznać się ofertą tego sklepu internetowego.

źródło zdjęć: freepik.com