Jak żywić psiego alergika?

Alergia pokarmowa to schorzenie występujące u psów coraz częściej. Jej objawy są bardzo męczące dla zwierzęcia, jednak wprowadzenie odpowiedniej karmy dla psiego alergika może mu pomóc.

Jak objawia się alergia?

Alergia może występować u psa niezależnie od rasy. Objawy świadczące o alergii to między innymi swędzenie skóry, stany zapalne, wysypka, gorszy wygląd sierści, biegunki i wymioty. Nasilają się po spożyciu posiłku, w którym wystąpił alergen. Aby pomóc pupilowi trzeba zastosować dietę eliminacyjną, która polega na wykluczaniu najbardziej alergizujących pokarmów. W tym celu świetnie może się sprawdzić karma dla psiego alergika. Jest to zbilansowany posiłek, który zawiera tylko jeden rodzaj białka oraz prosty skład – bez zbędnych dodatków.

Jak pomóc psu z alergią pokarmową?

Aby wykluczyć czynniki alergizujące i zahamować uciążliwe objawy uczulenia należy dobrać odpowiedni dla pupila sposób żywienia. Można przygotowywać posiłki samemu w domu, jednak biorąc pod uwagę to, że wiele produktów zostaje wykluczonych, pies może łatwo nabawić się niedoborów, a to nie pomoże organizmowi w regeneracji. Dlatego najlepszym i najprostszym rozwiązaniem jest karma dla psiego alergika. Dostępne na rynku produkty charakteryzują się wysoką strawnością. Zawierają one wszystkie niezbędne witaminy i minerały konieczne do prawidłowego funkcjonowania psiego organizmu. Brak drobiu, białek mleka, soi, jaj czy zbóż pozwala wyeliminować najczęściej uczulające produkty. Dodatek kwasów omega-3 i omega-6 wspiera regenerację skóry i poprawia wygląd sierści. Oczywiście podając karmę psiemu alergikowi niezwykle ważne jest, aby była dla niego smaczna. Warto zatem postawić na karmy wysokiej jakości, pochodzące od sprawdzonych producentów. Karmy takie wcale nie musza być bardzo drogie. Populacja psich alergików stale się powiększa, czego skutkiem jest również coraz większy wybór karm w atrakcyjnych cenach. Na rynku można znaleźć karmy weterynaryjne stworzone dla zwierząt z alergią. Podając je swojemu pupilowi można mieć pewność, że będzie on odpowiednio odżywiony, a alergia będzie powoli ustępować.

Czy warto samemu skomponować zbilansowane posiłki dla psa alergika?

Alergia pokarmowa to niestety dość częste i bardzo uciążliwe schorzenie. Skomponowanie samemu odpowiednio zbilansowanych posiłków dla psa bywa trudne, dlatego gotowa karma dla psiego alergika to bardzo dobry wybór. Wyeliminuje ona objawy alergii, wspomoże regenerację skóry oraz zapewni wszystkie niezbędne makro i mikroelementy. Dodatkowo nie trzeba martwić się o to by przygotować posiłki wcześniej – gotowa karma jest wygodniejsza dla właściciela oraz dobra dla psa.