Jaką kuwetę kupić dla kota?

Wraz z pojawieniem się kota w domu powinny pojawić się tam także niezbędne do zachowania pupila w dobrym zdrowiu akcesoria. Do opieki nad kotem konieczna będzie przenośna toaleta, czyli kuweta. Wielu początkujących właścicieli zastanawia się, jaką wybrać, czy ma być otwarta, czy zamknięta.

Czy kot potrzebuje otwartej czy zakrytej kuwety?

Właściciele kotów nie muszą wychodzić z pupilem na zewnątrz, jak to często bywa w przypadku psów, żeby mógł on tam załatwić swoje fizjologiczne potrzeby. W łazience odpowiednio postawiona kuweta pozwoli na codzienne dokonywanie przez kota toalety. Dokładne rodzaje kuwety możemy poznać w artykule na portalu coslychac.pl. Dowiemy się tam też, że warto zorganizować mu dostatecznie dużo wolnej przestrzeni, tak żeby zwierzęciu dobrze kojarzyło się to miejsce. Obecnie znacznie więcej jest zwolenników otwartej kuwety, kot jest w stanie zachować tam dobrą pozycję w czasie oddawania moczu czy kału. Nie musi się nachylać, zginać, jak to często bywa w przypadku zakrytej kuwety.

Zamknięta przenośna kocia toaleta to więcej prywatności, co niektóre koty bardzo cenią. Na początkowym etapie istotne jest, żeby działać intyicyjnie, zauważać zachowanie pupila, warto sprawdzić, jaka kuweta bardziej przypadnie mu do gustu czy otwarta, czy zakryta. Niezależnie od tego punktu musi być to przedmiot odpowiedni pod względem rozmiaru, tak żeby kot bez trudu się tam zmieścił. Pod uwagę należy brać także te produkty, które mają właściwą trwałość, solidność. Nie powinna się ona zniszczyć po pierwszych tygodniach funkcjonowania kota w domu. Odporna na wiele czynników będzie niezawodnym kocim artykułem.