Jakie są podstawowe komendy dla psa?

Szczenięta rosną bardzo szybko. Jako, że tempo ich rozwoju jest dynamiczne, to warto jak najszybciej nauczyć psa przydatnych komend. Nauka psa od najmłodszych lat jest potrzebna, ponieważ pies musi opanować zasady dobrego wychowania. Pamiętaj jednak, że na sztuczki, a więc ich naukę, musisz poświęcić kilka minut dziennie, żeby pies umiał wykonywać proste komendy typu: siad, proś czy turlaj się.

Nauka psa podstawowywch komend

Przed rozpoczęciem nauki na pewno warto poznać kilka podstawowych zasad, które pomagają w naszej pracy z czworonogiem. Przede wszystkim pamiętajmy, aby unikać kar. Lepsze jest zachwalanie psa, które poprawia efektywność nauki. Nagradzaj psa pochwałą lub smakołykiem. Warto dodać, że podczas nauki sztuczek wzmacniamy swoje więzi z pupilem oraz zaufanie dla obu stron.

Czas treningu – jak często uczyć komend?

Na początek nie możemy przekraczać ok 10-20 minut po 2 razy dziennie. Należy robić przerwy, i jest to lepsze niż czekać aż pies się zmęczy. Nie należy robić jakichkolwiek ruchów i kolejnych kroków intensywnie na siłę, ponieważ pies się zniechęci i będą odwrotne skutki. Pamiętajmy, że trening psa nie powinien być dla pochwał przed kolegami, lecz tylko dla nas i wychowania psa. Nie od dziś wiadomo, że sztuczki mogą być przydatne w codziennym życiu.

Najpopularniejsze psie sztuczki:

  • proś,
  • daj łapę,
  • siad,
  • zdechł pies,
  • turlaj się.

Jeśli nie radzimy sobie z psim temperamentem, może pomyśleć o behawioryście. Dobrymi opiniami może poszczycić się chociażby behawiorysta z Lublina – jego ofertę znajdziesz na https://lublininfo.pl/. Specjalista na pewno poradzi sobie z nauką każdego psiaka. Behawiorysta będzie przewodnikiem opiekuna, a pies tylko na tym skorzysta. Pomoże zrozumieć nam psa i z pewnością nauka z psem pójdzie nam o wiele lepiej.