5 powodów, dla których lepiej mieć psa

Psy to najlepsi przyjaciele ludzi, zawsze są z nami i pocieszają nas w ciężkich chwilach. Czasami po prostu lepiej inwestować w psa niż relację romantyczną. Jeśli właśnie zakończyłaś ciężki związek i zastanawiasz się, jakie kroki powinnaś teraz podjąć, poważnie zastanów się nad adopcją piska. Poza zmyciem niesmaku po twoim byłym da Ci jeszcze dużo powodów, do pokochania się! Ta lista 5 powodów, dla których lepiej mieć psa przekona nawet niezdecydowanych do zainwestowania czasu i emocji w tego czworonoga!

1. Jest lojalny
Gdyby lojalność była zwierzęciem, z pewnością stałaby się psem! Żadne inne zwierzę nie przywiąże się do Ciebie tak, jak on. Nigdy nie zdradzi twoich tajemnic i nigdy nie zostawi Cię samą w potrzebie. Będzie przy Tobie czuwał w czasie choroby, pozwoli zabierać się na górskie wędrówki i nigdy nie będzie na Ciebie narzekał. Pies przywiązuje się do swojego właściciela bezgranicznie, jest w stanie chronić go nawet wtedy, gdy ceną będzie jego życie, nie pozwoli Cię nikomu skrzywdzić. Psy wyczuwają twój stres i reagują dokładnie wtedy, gdy ich potrzebujesz.

2. Daje się przytulać i pocieszać
Większość psów jest niesamowicie wrażliwa. Potrafią odczytać twoje emocje i je zaabsorbować, będą podzielać twoje radości i smucić się z Tobą. Doskonale wyczuwają, kiedy potrzebujesz pocieszenia, a co ważniejsze, potrafią to zrobić we właściwy sposób i skutecznie. Nie mają też problemów z byciem przytulanymi i są bardzo cierpliwe, czego nie można powiedzieć o kotach i mniejszych zwierzakach domowych. Niektóre rasy psów zostały wyhodowane tak, aby nawet w trakcie twojej choroby być pomocnymi. Psiak nigdy nie pozwoli Ci cierpieć, a już tym bardziej nie w samotności.

3. Umie okazać wdzięczność
Lojalność w większości łączy się u psów z wdzięcznością. Chcą Ci okazać, że doceniają to, co dla nich robisz. Jedyny znany im na to sposób to trwanie przy Tobie i opiekowanie się Tobą. Pies z radości, że Cię ma będzie wskakiwał Ci pod nogi, a Ty z czasem pokochasz jego entuzjazm i lekkość. Nauczysz się też od niego czerpać przyjemność z małych codziennych sukcesów i zrozumiesz, że wdzięczność to ważne narzędzie w nawiązywaniu nowych relacji, także biznesowych. Twój pies nigdy nie da Ci o sobie zapomnieć, a co za tym idzie, radość z nim związana będzie zawsze z Tobą!

4. Nie musisz udowadniać mu swojej miłości
Nie musisz mu udowadniać, że Ci na nim zależy. Pies czuje to w tym, jak się o niego troszczysz, twoi tonie głosu, gdy się do niego zwracasz, waszej wspólnej radości na spacerach. Psy rozumieją sygnały i drobne gesty, jakie im dajesz, wiedzą, kiedy robią coś dobrze, a kiedy powinny przeprosić, wiedzą też, kiedy ktoś naprawdę je kocha i o nie dba. Widać to dobrze po tym, jak reaguje na twoją obecność i nieobecność, jak domaga się twojej uwagi. Miłość, która was łączy będzie też odczuwalna dla Ciebie, pozwoli Ci ograniczyć stres i znaleźć motywację do codziennego działania.

5. Cierpliwie czeka, aż wrócisz do domu
I nigdy nie narzeka, że się spóźniłaś. Zawsze ucieszy się, że dotarłaś szczęśliwie do mieszkania, zawsze chętnie wysłucha, jak minął Ci dzień albo zrelaksuje się z Tobą. Co ważne, on sam nigdy nie spóźni się na spotkanie z Tobą, zawsze będzie przed czasem cierpliwie czekał, kiedy się zjawisz i zawsze zrozumie powód twoich opóźnień. Nie będzie Cię poganiał i wymagał od Ciebie niemożliwego. Da Ci potrzebną Ci przestrzeń i czas. Nigdy nie poczujesz ciążącej na siebie presji z jego strony. Słowem, pies jest idealnym kompanem życia, który nigdy nie spowoduje u Ciebie załamania nerwowego!