Co powinno znaleźć sie w wyprawce dla psa?

Pies to nie tylko dużo radości i doskonałe towarzystwo każdego dnia, ale również wielka odpowiedzialność, do której należy się odpowiednio przygotować. Jednym z najważniejszych elementów, niezbędnych do powitania czworonoga w jego nowym domu jest odpowiednio przystosowana do jego potrzeb wyprawka. Czego nie może zabraknąć na liście zakupów, jeżeli w domu w najbliższym czasie ma się pojawić czworonożny przyjaciel?
Z pewnością jednym z ważniejszych elementów psiej wyprawki jest karma. Początkowo warto stawiać na możliwie jak najmniejsze opakowania, aby sprawdzić reakcję pupila na nowe pożywienie. Nie bez znaczenia jest także jej skład – producenci zobowiązani są do umieszczania takiej informacji na opakowaniu, warto więc jeszcze przed dokonaniem zakupu się z nią zapoznać. Psia karma dobrej jakości powinna zawierać nie mniej niż 30% mięsa i naturalne, przyjazne zwierzakowi dodatki. Niezależnie od rasy, warto także dla dobra czworonoga pamiętać o tym, by nie podawać mu jednocześnie suchej i mokrej karmy. Oba posiłki są nieco inaczej trawione przez żołądek psa, dlatego też takie połączenie mogłoby wywołać niepożądane i niezbyt przyjemne skutki uboczne.
Każdy pies, niezależnie od tego, jak bardzo jest towarzyski i przyjazny, powinien mieć swoje miejsce, w którym będzie mógł zaszyć się z dala od domowego zgiełku. Dlatego też idealnym rozwiązaniem będzie zakup psu legowiska – w przypadku szczeniaków warto wybierać modele najtańsze (które jednak będą dla psa odpowiednio bezpieczne), które ze względu na charakter młodego zwierzaka z dużym prawdopodobieństwem zostaną bardzo szybko zniszczone.
Oczywiście wyprawka dla psa powinna zawierać także obrożę (opcjonalne szelki) oraz smycz. W tym przypadku, aby gadżety spełniały swoją funkcję, a przy tym były bezpieczne i komfortowe w użytkowaniu dla zwierzęcia, muszą być odpowiednio dostosowane do wielkości oraz wagi psa. Specjaliści, przynajmniej w pierwszych miesiącach funkcjonowania ze zwierzęciem, odradzają stosowanie smyczy typu flexi, która niezwykle utrudnia młodemu zwierzęciu naukę chodzenia przy nodze (a jest to niezwykle ważne dla zdyscyplinowania zwierzęcia względem właściciela).
Każdy pies powinien posiadać także własne miski, najlepiej dwie – jednak będzie przeznaczona na wodę, druga na pożywienie. W tym przypadku nie warto wybierać naczyń ceramicznych, które ze względy na swą kruchość mogą stanowić poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa czworonoga. Plastikowe natomiast, choć tanie, są też niezwykle nietrwałe, będą zatem bardzo szybko ulegały zniszczeniom. Dla psa najlepszym wyborem będą szerokie metalowe miski, najlepiej wyposażone w szeroką i antypoślizgową podstawę, która utrzyma ją w stabilnym położeniu, gdy pies z niej skorzysta.

Podstawowe rzeczy,które powinien mieć zapewnione pies
Dla zwiększenia bezpieczeństwa psa warto zainwestować w chip i adresówkę (na której wystarczy wpisać imię pupila i numer telefonu do właściciela). Dzięki nim łatwiej i szybciej będzie można odnaleźć zaginionego pupila.
Psy, szczególnie te młode uwielbiają i co ważne potrzebują odpowiedniej dawki ruchu i zabawy. Dlatego też na ich wyposażeniu nie może zabraknąć zabawek i gryzaków. Decydując się na zamieszkanie z psem, należy pamiętać o tym, że w przypadku tych zwierząt gryzienie stanowi niezbędna fizjologiczną potrzebę, dlatego też warto mu zapewnić odpowiednie do tego celu środki, aby uchronić przed zniszczeniem buty, meble, poduszki czy jakiekolwiek inne elementy, będące w obszarze zainteresowania psa.
Pies, choć jest doskonałym i wdzięcznym towarzyszem człowieka, to także duża odpowiedzialność, która wymaga odpowiedniej dojrzałości i świadomości. Choć do funkcjonowania zwierze nie potrzebuje zbyt wiele, należy zapewnić mu odpowiednie warunki do zabawy, odpoczynku i rozwoju. W tym celu warto starannie zaplanować zakup wyprawki, z ułatwiającej psu codzienne komfortowe i bezpieczne funkcjonowanie.