Czy ten pies może przestać kopać dziury w ogrodzie?

Posiadanie pięknego ogrodu to dla wielu marzenie. Trzeba poświęcić temu dużo czasu i pieniędzy. Jednak dla niektórych to nie poświęcenie, a pasja. Szkoda tylko gdy pies niszczy rabatki, gniecie kwiaty i rozkopuje trawę. Co robić w sytuacji, gdy pies niszczy ogród? Czy da się mieć psa i ogród? Co zrobić żeby pies nie niszczył ogrodu? Oczywiście, że rozwiązań jest wiele, a jednym z nich nie jest pozbycie się psa.
Sposób pierwszy to odpowiednia tresura psa. Naucz go by nie kopał dziur, nie biegał między rabatkami i nie gryzł roślin. Może to wydawać się trudne, ale tak naprawdę wymaga to cierpliwości i ciągłego powtarzania, aż pies zrozumie. Dzięki temu możesz uratować wiele roślin w twoim ogrodzie, za bardzo niską cenę.

Uczymy psa prawidłowego chodzenia na smyczy
Sposób drugi to przystosowanie ogrodu do psa. Możesz to zrobić na przykład poprzez ustawienie płotków wokół rabat lub umieszczenie części roślin w wiszących donicach, które są niedostępne dla psa i dalej pięknie zdobią przestrzeń. Drugi pomysł to wydzielenie psu jego przestrzeni, na której będzie mógł kopać i swobodnie biegać. Oczywiście, trzeba pamiętać, że im większy pies, tym więcej potrzebuje miejsca. To rozwiązanie więc jest dobre dla właścicieli dużych ogrodów, albo małych psów. Trzeci sposób to sadzenie roślin odstraszających psy. Wszelkie kolce i mocne zapachy odgonią twojego pupila od delikatniejszych roślin.